top of page
KL_logo_gray.png
KL_logo_gray.png
fotka 1.png
fotka 2.png

Našim cílem

je inspirovat

a motivovat lidi kolem nás k poznání a následnému uvědomění,

že maso má svou hodnotu. A mělo by s ním tak i být nakládáno.

Hodnota našich produktů je přímo spjata s jejich původem. Maso bereme od lokálních farmářů s hlubokou znalostí kvality života zvířat, která se výrazně projevuje na kvalitě masa. K masu následně přistupujeme s maximálním respektem, proto se snažíme využít maximum. I když zavádíme moderní technologie, což je nezbytné, pořád u nás hraje prim ostrý nůž v rukou řezníka se zkušenostmi a znalostmi navstřebaných tvrdou dřinou. 

Pokud si něco beru, měl by toho být dostatek, ale rozhodně ne přebytek. A pokud beru, měl bych i vracet, především pokud se jedná o přírodu.

zrání masa je klíčový proces

fotka 3.png
fotka 4.png

Zpracováváme maso výhradně z českých farem, u kterých můžeme ručit za kvalitu chovu.

Většina dobytka je porážena v masokombinátu Polička a další zpracování probíhá v našem provozu v Olešnici, kde prochází rukama našich zkušených mistrů řezníků. Maso sami bouráme a následně ukládáme ke zrání. Ale není to jen o samotném mase, i když to u nás hraje prim, ale také o dalších masných produktech jako jsou uzeniny, paštiky a jelikož součástí naší rodiny jsou i zdatní kuchaři, připravujeme i hotová jídla. 

S RESPEKTEM

K PŘÍRODĚ

paralax_2.jpg

zrání masa je klíčový proces

zrání masa značné míře ovlivňuje jeho jemnost a křehkost. Je to proces štěpení bílkovin, díky kterému maso změkne. Probíhá dvěma způsoby, buď mokré nebo suché zrání. Jeho proces ovlivňuje také okolní teplota, vlhkost vzduchu a proudění vzduchu.

 

Způsob i doba zrání závisí na druhu masa i na způsobu, jakým bude posléze kulinářsky upraveno. Jinak tedy přistupujeme ke steakovým masům pro tradiční i netradiční úpravy a jinak budou zrát svalové partie vhodné k dušení, vaření či uzení. Zároveň délku zrání upravujeme také podle přání a potřeb našich zákazníků a  restaurací, kterým maso dodáváme.

maso_final2.png
fotka 5.png

NAJDETE NÁS I NA INSTAGRAMU

fotka 6.png
o nás
mapa.png

KDE NÁs NAJDETE:

Maso Klouda s.r.o.

sídlo: Křtěnovská 29

679 74 Olešnice

 

IČO:05569249

DIČ:CZ05569249

NEBOJTE SE NÁS KONTAKTOVAT:

MARTIN KLOUDA

ZUZANA KLOUDOVÁ

SLEDUJTE NAŠI PRÁCI

vyzrálé maso,
pro vyzrálé gurmány

KONTAKTUJTE NÁS

Děkujeme za odeslání!

© Copyright 2023 Maso Klouda s.r.o Všechna práva vyhrazena.

Zásady o ochraně osobních údajů.

Logo.png
bottom of page