top of page

K PŘÍRODĚ

Obciny

S RESPEKTEM

nelepec
KL_logo_gray.png
KL_logo_gray.png
2obciny.png
3obciny.png
4obciny.png
1obciny.png

Na samotě, v poklidném náručí pastvin a lesů leží farma Hladíkových. Ti pokračují v rodinné farmářské tradici a chovají zde aberdeen-anguský skot. Černě zbarvené krávy kontrastují se světlou, čistou architekturou jejich ustájení. Nové budovy, kde dobytek hlavně přes zimu přebývá, jsou zboku otevřené, aby místo dýchalo, a sláma udržuje sucho a čisto.

 

Velcí býci, ač bez rohů, vzbuzují respekt. Když však pan Hladík vklidu přijde podrbat obrovskému zvířeti kučeravou hlavu, je jasné, že angus je spíše klidné, přátelské plemeno. Krása okolní přírody prostupuje každý kout farmy a vytváří idylu zákoutí na konci světa.

Farma ObčIny

6nelepec.png
5nelepec.png

Přes kopec a lesem a ocitnete se u Kropáčků v Nelepči. Pod nohami vám proběhne malý psík, na dvoře se batolí husy a s vřelým úsměvem vás přivítá Veronika. Ta tu pracuje i se svým tátou a dědou. Farma se předává z generace na generaci po staletí. Mají v krvi nejen lásku ke zvířatům, ale také úctu ke každému kousku přírody. 

Ekofarma Nelepeč

7nelepec.png

Na mléko i maso tu chovají český strakatý skot. Jsou to přesně ony pohádkové krávy s huňatou čupřinou mezi rohy, bílou hlavou a strakatým tělem. Když je za hezkého dne vidíte na pastvách, kolem lesy a sady, vůně posečené trávy a jemný vánek čechrá vlasy, přijde vám, že nejsou krásnější místa, než ta v české krajině. Kulaté kopce a vlídný kraj, včely na květech a s hlavou složenou v trávě.

Lysice
Horni Dvur
11dvur.png
13dvur.png
12dvur2.jpg

Horní Dvůr

Toulky zvlněnou krajinou kolem Nového Města vás mohou dovézt k Hornímu Dvoru. Na kopci nad městem ční hotel a statek s vyhlášenou restaurací. Statek tu býval po staletí a Buřvalovi navázali na tradici. Po okolních zelených pastvinách se prohánějí burské kozy, ovečky i krávy. Místní doménou jsou také přeštická prasata, která jsou i jednou ze specialit restaurace. Na rybníku mají kachny a husy, ale najdete tady i slepice, krůty nebo perličky

Každý, kdo přijde, okamžitě pozná, že místní zvířena se tady má dobře. Vše se tu podřizuje koloběhu přírody. Místní restaurace tak vychází z těch nejvíc lokálních surovin, jaké se umíte představit, a odpovídá ročnímu období a tomu, co se sklízí, rodí, roste či dozrává. Právě proto spolupracujeme na zrání masa z místního čestru a přeštíků.

NAJDETE NÁS I NA INSTAGRAMU

Zeas LysIce

8zeas.png

Kolem Lhoty u Lysic, Kozárova a Kunic se pasou krávy masného plemene charolais. Když vás pan Brach vezme na procházku mezi krávy na pastviny a povídá o kraji i o zvířatech, jak je o ně postaráno a zacházeno s nimi, ale i tom jak probíhá porážka, pochopíte místní respekt k životu a smrti. Když kolem krav procházíte jsou klidné, zvyklé na lidi, nechají se pohladit a jejich velké oči vám oplatí dlouhý pohled. Zastavení ve stájích překvapí příjemně čistým prostředím.

10zeas.png

Pastvy jsou na kopcích blízko lesa. Volná příroda se tu prolíná s lidskými zásahy a vše tu žije v pospolitosti. Na mezi pozoruje okolí pár srnek, zajíci nejsou žádným překvapením a lišky dávají dobrou noc. Krajina tu má poklidný ráz.

8zeas2.jpg
o nás
mapa.png

KDE NÁs NAJDETE:

Maso Klouda s.r.o.

sídlo: Křtěnovská 29

679 74 Olešnice

 

IČO:05569249

DIČ:CZ05569249

NEBOJTE SE NÁS KONTAKTOVAT:

MARTIN KLOUDA

ZUZANA KLOUDOVÁ

SLEDUJTE NAŠI PRÁCI

vyzrálé maso,
pro vyzrálé gurmány

KONTAKTUJTE NÁS

Děkujeme za odeslání!

© Copyright 2023 Maso Klouda s.r.o Všechna práva vyhrazena. 

Zásady o ochraně osobních údajů.

Logo.png
bottom of page